Soutěž pro děti - 

Po stopách totalitní minulosti 

Máme pro Vás soutěž.

Soutěž dětských prací.

Výtvarných, literárních, multimediálních.

Posílejte nám své práce, obrázky, příběhy, zamyšlení videa do 30. září 2021. 

Na téma Naše totalitní minulost.

Vydejte se na cestu historií. Po stopách totalitní minulosti.

Soutěž je určena dětem a mládeži. Pořádáme projekt "Vycházky po místech historie (zejména té totalitní)". Chodíme po místech, kde se historie odehrávala. Děti následně své zážitky zpracovávají různými formami.

Na pomyslnou virtuální vycházku se mohou děti, a všichni zájemci, vydat i ze svých domovů. Zvláště v současné době to může být i jiná podnětná forma aktivity. Budeme zde na webové stránce zveřejňovat vycházky na které se budete moci vydat spolu s námi.

Práce dětí budeme shromažďovat do 30 dubna 2021. V současné době, kdy nic není jisté, nevíme zda opět nebude prodloužena uzávěra, si vyhrazujeme možnost eventuálně termín prodloužit. Každopádně autoři nejzajímavějších děl budou oceněni při slavnostní události a jejich práce představeny na velké prezentaci a výstavě.

Výtvarné práce - nejlepší bude když nám je pošlete nafotografované, nebo nascanované na mail bezkomunistu89@gmail.com. Můžete práce poslat také na adresu Bez komunistů.cz, Xaveriova 94, Praha 5, 150 00.

Literární práce - zamyšlení, slohovou práci, zachycené vyprávění pamětníka, vlastní literární práci zašlete také na mail bezkomunistu89@gmail.com.

Multimediální práce - název zní trochu složitě, ale dnes jsou běžná krátká videa nahrávaná na mobily. Zvláště vyhlížíme vaše komentáře, nápady, a když si sami budete chtít zahrát na presentéra, průvodce, historií a historickými místy.

Videa posílejte jako přílohu k mailu, když budou mít větší obsah tak přes úschovnu.

Nezapomeňte uvádět svůj věk, jméno, když budete chtít tak doplňující informace o vaší práci. U poštovních zásilek pak zpáteční adresu.

Přijímáme do soutěže jak výsledky tvorby jednotlivců, tak týmů.

Historie se někdy může zdát jako něco vzdáleného, přitom je pořád naší součástí. Příběhy si povídáme se svými nejbližšími, jsou pro nás výchozí inspirací.

Na této stránce vám budeme přinášet příběhy pro inspiraci, ukázky prací a další informace.

Pořadatelem soutěže je spolek Bez komunistů.cz.

Podívejte se na vyhlášení soutěže online:

Zajímají Vás naše aktivity a chcete nás podpořit?

Přispějte nám jakoukoliv částkou na náš účet, staňte se členy našeho klubu a nebo nám napište, jak se chcete zapojit.